haber oku

ABDULLAH ÖCALAN ÖLDÜ!

kimtakar ~ 24 Şubat 2013 ~ Manşet

Öcalan öldü dedim çünkü Öcalan’a o kadar çok önem verildi ki, adamın önündeki şeyi arkasındaki şeyine trampet çalıyor ve zevkten ölüp ölüp diriliyor. Bizim halkımız da Öcalan için beş milyon dolar masraf yapıldığını duyunca bunun ne anlama geldiğini anlamaya çalışıyor. Ve AKP’nin ne yapmaya çalıştığını, imralı sürecinin nereye varacağını merak ediyor. PKK terörünü ne şekilde bitirmeyi planlıyor acaba? Ne şekilde tavizler verilecek? Gerçi insanlar bir şeyler sezinliyor ama yine de yanılmamak için sonucu bekliyor. Bu konuyu kime sorsam sanki hepsi birden ağız birliği etmişçesine aynı şeyi söylüyor.

Çok şaşırdım doğrusu!
Şu insanları anlamak mümkün değil! Meğer Abdullah Öcalan’ın ne çok seveni varmış. Ne kadar değer veriliyormuşta haberimiz yokmuş! Baksanıza bazıları Öcalan’dan bahsederken gözlerinin içi parıldıyor ve sayınlı mayınlı konuşuyorlar. Daha düne kadar bebek katili olarak anılan PKK terör örgütü lideri ne oldu da sayın oldu? Bu bebek katili, cani adama sayın demenin cezası neden kaldırıldı? Yanlış anlaşılmasın niyetim insanların cezalandırılması değil. İnsanlar bazen ağız alışkanlığı nedeniyle farkında olmadan bu tür kelimeleri kullanabilirler, onlara bir şey dediğim yok. Ama var olan bir cezayı neden kaldırma ihtiyacı duyuldu onu anlamak mümkün değil.

Neyin peşindesiniz?
Öcalan’ın ve ziyaretine gidenlerin masa başında görüşme yapılırken temsili resimleri çizilmiş. Bu resimleri kim çizdiyse o kişinin Öcalan hayranlığı varmış herhalde… Çünkü resimleri öyle bir şekilde çizmiş ki sanki bebek katili değil de bir jön bir kahraman ve bir karizmatik adammış gibi düşünülerek çizilmiş. Bu ne incelik bu ne hayranlık acaba? Bir de silivri mahkemesinin temsili çizilmiş resmine bakıyorum, sanki resmi  çizen kişi büyük tuvaletini yapmış, karıştırmış ve o şekiller oluşmuş gibi görünüyor yazık yazık çok yazık dün başkalarına yalakalık ve uşaklık yapanlar bu gün dönmeler gibi ya da dansözler gibi kıvırarak aynı yalakalığı başkalarına yapıyorlar. Ayrıca hiç utanmadan da ortalarda göğsünü gere gere geziyorlar.

Halk sabırla olanı biteni takip ediyor
Gelelim “AKP testten geçiyor” sözüne Türk halkı şunu çok merak ediyor; İmralı süreciymiş Kürt meselesiymiş bütün bunlar ne demek oluyor terörün durması için Öcalan’a neler vaat edildi ve Kürt meselesi diye adlandırılan, olmayan bir meseleyi varmış gibi gösterenlere neler vaat edildi.

Eğer toprak bütünlüğünü tehlikeye atacak ya da ikinci bir ayrı devlet kurma planı yapılıyorsa ve terör örgütü mensubu olan herhangi birine bazı tavizler verilecekse işte o zaman bu tür tavizleri veren, rahmetli Atatürk bile olsa Türk halkı hiç bir zaman affetmeyecektir ve zamanı geldiğinde bunun hesabını çok ağır bir şekilde soracaktır.

Ama yine de AKP Hükümeti daha doğrusu başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan bu tür tavizleri vermeyecektir ve vermek isteyenlere de mani olacaktır. Çünkü olması gereken de budur. Tavizler verilmeden terör olayı çözülürse Türkiye Cumhuriyeti Halkı’nın menfaatlerini korumaya devam ederse feriştahı gelse AKP Hükümetini bitiremez ve milliyetçi geçinenlere de milliyetçilik dersi vermiş olur.

 

Kim Takar Aliyi


Etiketler: , , , , , , ,

habere yorum yapın

Yorum yapın: